ÁGNES: „Köszönjük az Időhàznak ès vendèglàtónknak Krisztànak, hogy a csodàlatos panoràmàjú Sajkodi Nyaralót igènybe vehettük ès rèszesei lehettünk 4 napig a tihanyi-sajkodi èletèrzèsnek. A panoràma felejthetetlen, a környèk maga a nyugalom, a termèszet kibontakozott szàmunkra megannyi emlèkèvel, illatàval. Atti nagyon elàmult a tihanyi kikötőn, az Apàtsàgon a kompokon, a hullàmokon, part menti köveken, hattyúkon ès a Balaton ritka szèpsègű viràgain, mezőin, àllatain, a balatonfüredi Tagore sètàny ès a Koloska völgy fài maga a gyógyulàs volt a kis lelkènek, rèszese volt az erdőfürdőzèsnek, a veszprèmi àllatkert àllatain elcsodàlkozott főleg az elefànt fürdèse tetszett neki, a tihanyi kikötő ès a sajkodi strand lenyűgözte, tettszett neki a kisvasút is .Mindezt tapssal kîsèrve jelezte szàmunkra, valóban èrzhettünk a termèszet gyógyîtó ölelèsèt. Làthatta az örvènyesi vizimalmot ès a kővàgóörsi kőhàtot, a Badacsony borvidèkèt is.”